دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تایپوگرافی چیست و چرا برای طراحان لوگو اهمیت دارد؟

اگر طرح های گرافیکی مجهز به تایپوگرافی نباشند بی معنی هستند. استفاده از عناصر تایپوگرافی به ویژه در طرح های مبتنی بر متن حضور چشمگیری دارد. برای طراحان گرافیک ، استفاده از حروف تایپ برای ایجاد پیام برای بینندگان یا مخاطبان هدف یک نام تجاری بسیار مهم است. در این مقاله ، ما درباره اینکه تایپوگرافی چیست و چرا طراحان گرافیک باید بر آن تسلط داشته باشند به اشتراک گذاشتیم.

اگر قصد طراحی لوگو شرکتی را دارید و یا می خواهید سفارش طراحی لوگو خود را ثبت کنید، می توانید با آرمکده تماس بگیرید. آژانس هویت بصری برند آرمکده در قالب استخدام طراح لوگو از همه هنرمندان علاقمند و خلاق جهت همکاری دعوت به عمل می آورد.

تایپوگرافی همه جا هست. هنگامی که پوسترها ، بروشورها ، لوگوها ، وب سایت ها یا هر چیزی که دارای متن است را مشاهده می کنید ، به میزان کمتر یا بیشتر ، شامل استفاده از تایپوگرافی می شود.

در محیط تجاری رقابتی امروز ، مارک ها باید هویت متمایز خود را ایجاد کنند. آنها باید توجه مشتریان را به خود جلب کنند تا پیام برند را منتقل کنند. برای اینکه این اتفاق بیفتد ، طراحان گرافیک از تایپوگرافی به عنوان ابزاری قوی برای تبدیل متن به تصویری تأثیرگذار استفاده می کنند.

این در نهایت منجر به ایجاد اعتبار برای یک نام تجاری می شود. استفاده ماهرانه از تایپوگرافی در طراحی اشکال منحصر به فردی به متن می بخشد و حروف را به گونه ای قرار می دهد که برای بینندگان به یاد ماندنی می شود.

بنابراین ، می توان گفت که استفاده استراتژیک از تایپوگرافی برای ساختن یک نام تجاری کلیدی است ، به ویژه اگر یک استارتاپ مشتاق باشد ، در بازار طاقچه خود برجسته شود. این عنصر طراحی باعث می شود لوگوها ، وب سایت ها و غیره ، ابزارهای بازاریابی متمایز به نظر برسند. اما استفاده از حروف تایپ فقط از اختیارات طراحان نیست. علاوه بر طراحان ، هنرمندان نیز هنر تایپوگرافی را ایجاد می کنند تا با استفاده از حروف به طرق مختلف چهره های سرگرم کننده ایجاد کنند.

با این حال ، قبل از اقدام به طراحی هویت بصری برند خود با تایپوگرافی ، جنبه های مختلف آن را بشناسید. 

تایپوگرافی چیست؟ در سطح ابتدایی ، تایپوگرافی هنری است که شامل چیدمان حروف در ترکیب های مختلف فونت ، اندازه و فاصله است. به این ترتیب ، طیف گسترده ای از طرح ها از جمله طراحی وب سایت ، طراحی بروشور ، طراحی چاپ ، کتاب و گرافیک رایانه ای و غیره به استفاده ماهرانه از تایپوگرافی برای تأثیرگذاری بستگی دارد.

طراحان گرافیک از تایپوگرافی برای تنظیم متن در طرح استفاده می کنند. این به ایجاد محتوا با هدف کمک می کند. استفاده برنامه ریزی شده از حروف تایپ به طراحان اجازه می دهد تا یک طرح را زیبا و دلپذیر جلوه دهند.

طراحان از نوع حروف به صورت راهبردی برای خواندن یک متن و همچنین ایجاد تأثیر بر بینندگان استفاده کرده اند. به دلیل چنین طرح هایی با ایده های تایپوگرافی منحصر به فرد ، یک مارک تجاری می تواند به شکلی م withثر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند.

تایپوگرافی به طراحان اجازه می دهد تا تصاویری را برای مارک ها ایجاد کنند. طراحان گرافیک هنگام استفاده از تایپوگرافی به موارد مهمی توجه می کنند. آنها در مورد انتخاب فونت ، اندازه ، متن اصلی ، فضای سفید ، محل قرارگیری و بسیاری از جنبه های دیگر استفاده از حروف تایپ تصمیمات منطقی می گیرند.

عناصر مختلف تایپوگرافی

تایپوگرافی دیگر راهی ساده برای مرتب سازی حروف تایپ مانند گذشته نیست. با ظهور فناوری های جدید و نیازهای طراحی ، طراحان و چاپگرها از اصطلاحات زیادی استفاده می کنند که به الزامات آنها اشاره می کند. در اینجا تعدادی از اصطلاحات تایپوگرافی که معمولاً در جهان تایپوگرافی استفاده می شود آورده شده است:

من. حروف و فونت ها

اغلب ، فونت ها و حروف تایپی اصطلاحاتی هستند که بسیاری به اشتباه آنها را به جای یکدیگر استفاده می کنند. از نظر فنی ، یک حروف حروف شامل کاراکترهای زیادی با وزن و اندازه های مختلف است. Typeface به ایجاد سبک متن مانند Arial و Helvetica اشاره دارد. نوع حروف خانواده ای از فونت های مربوط به نوع حروف است.

فونت به وزن ، عرض و سبک های یک حروف اشاره می کند و یک نمایش گرافیکی از کاراکترهای متن است. قلم ها در مورد عرض و ارتفاع یک حروف حروف هستند و به سبک آن اشاره دارند. اندازه حروف همه حروف تایپ متفاوت است. بنابراین ، طراحان گرافیک هر شخصیت را به عنوان ارتفاع x می شناسند.

هنگامی که طراحان می خواهند فونت ها را با هم جفت کنند ، عموماً یک نوع حروف را انتخاب می کنند که دارای ارتفاع x مشابه است. عرض مربوط به مساحت بدنه نامه و فاصله بعدی است. برای اندازه گیری نوع حروف ، طراحان از سیستم نقطه استفاده می کنند. بنابراین ، یک نقطه معادل 1/72 اینچ و 12 نقطه برابر با یک پیکا است.

دوم منتهی شدن

این فضای عمودی است که بین هر سطر از کلمات مشاهده می کنیم.

سوم ارزش پیشرو

فاصله بین دو خط متن مقدار اصلی است. بیشتر از اندازه فونت بیشتر است

iv ردیابی

ردیابی که به نام فاصله بین حروف نیز معروف است ، فضایی است که بین کاراکترهای متن مشاهده می کنیم.

v. کرنینگ

کرنینگ فاصله ای است که بین کاراکترها و حروف باقی می ماند.

vi طول خط

طول خط طول استاندارد متن است.

vii سلسله مراتب

سلسله مراتب در مورد راهنمایی خواننده است تا توجه به سرصفحه ها ، عناوین فرعی و انواع بدنه متناسب با اهمیت متن داشته باشد.

viiii اندازه

اندازه مقدار سلسله مراتب را تعیین می کند و با استفاده از فاصله ، ابعاد و رنگ انجام می شود.

ix رنگ

رنگ متن به متنی برجسته کمک می کند. این لحن پیام یک نام تجاری را منتقل می کند. یک طراح سه مولفه رنگ – ارزش ، رنگ و اشباع را متعادل می کند.

ایکس. هم ترازی

تراز کردن یک عنصر تایپوگرافی مهم برای یکپارچه سازی متن برای اندازه ، فضا و اطمینان از فاصله مناسب بین هر عنصر است.

xi تضاد

کنتراست یکی دیگر از عناصر کلیدی تایپوگرافی است که به طراحان کمک می کند ایده یا پیام را برجسته کنند. این متن را معنی دار ، جلب توجه و جالب می کند.

قوانین اساسی تایپوگرافی برای طراحان گرافیک

طراحان گرافیک از تایپوگرافی با هدف استفاده می کنند. آنها یک پیام تجاری خاص برای انتقال به مخاطبان هدف دارند ، که طراحان را مجبور می کند از حروف تایپ خلاقانه استفاده کنند.

برخی از طرح های گرافیکی فقط بر اساس متن است. برای اینکه چنین تصاویری جذاب و هدفمند به نظر برسند ، طراحان حرفه ای از برخی قوانین تایپوگرافی ثابت شده در زمان پیروی می کنند. در اینجا چیزی است که آنها در نظر می گیرند:

من. Text را در نظر بگیری

یک طراح گرافیک مجرب ابتدا کل متن ارائه شده توسط مشتری را با دقت می خواند. وقتی صحبت از ترکیب متن در طراحی وب سایت می شود ، اهمیت بیشتری پیدا می کند. بسیاری از طراحان این اشتباه را می کنند که به سادگی متن را از یک فایل کپی و جایگذاری می کنند.

اما انتخاب غلط حروف و فونت نمی تواند تأثیر مطلوبی بر بینندگان یا مشتریان بگذارد. بنابراین ، برای جلب توجه مشتریان یا بازدیدکنندگان ، ابتدا متن را به طور کامل بخوانید تا ایده منحصر به فردی از نحوه ترکیب و ادغام آن در طرحی مانند وب سایت به دست آورید. بنابراین ، قبل از اقدام به انتخاب عنصر تایپوگرافی مناسب ، به طور کامل کل متن را مرور کنید.

دوم نمایش سلسله مراتب

سلسله مراتب در مورد هدایت چشم بیننده به مهمترین عنصر در طراحی ، مانند طراحی وب سایت است. طراح با استفاده از تایپوگرافی تصمیم می گیرد که بازدیدکننده ابتدا کجا را بخواند. برای ایجاد سلسله مراتب ، طراح از اندازه و نوع حروف برای جلب توجه و جلب توجه به مهمترین اطلاعات استفاده می کند.

به طور کلی ، طراحان با افزودن سه سطح مختلف تایپوگرافی ، یک سلسله مراتب تأثیرگذار در طراحی ایجاد می کنند. تایپوگرافی سطح یک عموماً مهمترین محتوا است. این عنصری است که بینندگان اولین عنصر تایپوگرافی قابل مشاهده را در طراحی شما مشاهده می کنند.

عنصر تایپوگرافی سطح دو برای ایجاد متن در گروه یا بخشی از اطلاعات استفاده می شود تا بینندگان بتوانند به راحتی در جزئیات حرکت کنند. اما این سطح حروف باید برجسته باشد.

سطح سه معمولاً گوشت طراحی است و دارای طرح بندی سنگین متن است. در اینجا بیننده با پیام طراحی شما آشنا می شود. این می تواند کل مقاله شما یا یک توضیح مختصر باشد. هدف اصلی تایپوگرافی در این سطح آسان کردن خواندن است زیرا اندازه فونت معمولاً کوچک است.

سوم رنگ مناسب حروف تایپ را انتخاب کنید

طراح رنگ تایپوگرافی کاملی را انتخاب می کند تا به راحتی قابل خواندن شود. با استفاده از رنگ ، جلب توجه بازدیدکنندگان در یک وب سایت یا طراحی دیگر بسیار آسان تر می شود. انتخاب اشتباه رنگ تایپوگرافی ممکن است توجه بیننده را به دلیل وجود عناصر مختلف طراحی در پس زمینه از دست بدهد.

بنابراین ، طراحان و هنرمندان تایپوگرافی رنگی را انتخاب می کنند که در تضاد با رنگ پس زمینه است. به عنوان مثال ، اگر یک پس زمینه سفید یا روشن است ، یک متن سیاه انتخاب کنید تا متن قابل خواندن باشد.

بنابراین ، طراحان و هنرمندان تایپوگرافی رنگی را انتخاب می کنند که در تضاد با رنگ پس زمینه است. به عنوان مثال ، اگر یک پس زمینه سفید یا روشن است ، یک متن سیاه انتخاب کنید تا متن قابل خواندن باشد.

چرا تایپوگرافی برای طراحان گرافیک بسیار مهم است؟

اکثریت قریب به اتفاق سایت ها و طرح ها توسط محتوا اشغال شده است ، که نیاز به استفاده دقیق از تایپوگرافی دارد. به هر حال نمایش محتوا هنری است که تایپوگرافی می تواند به خوبی از عهده آن برآید. به یاد داشته باشید که محتوای مبتنی بر متن یک کلید برای جلب بازدیدکنندگان است و آنها را درگیر یک سایت می کند.

بنابراین ، بینندگان باید بتوانند محتوا را به راحتی درک کنند. بنابراین ، طراحان گرافیک اهمیت تایپوگرافی را درک می کنند.

منبع: https://www.designhill.com/design-blog/what-is-typography-why-is-it-important-for-graphic-designers/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *