دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تاریخچه طراحی لوگو هوندا

درباره تاریخچه لوگوی هوندا چقدر می دانید؟ ممکن است طراحی آرم هوندا پیچیده ترین لوگوی خودروهای موجود نباشد، اما امروزه بسیاری از مردم می توانند آن را فورا تشخیص دهند. نماد هوندا برای بسیاری از مشتریان یک شناسه فوری مقرون به صرفه بودن و قابلیت اطمینان است.

از زمان آغاز به کار برند، نشان لوگوی هوندا تا حد زیادی یکسان باقی مانده است و به جای کل نام برند مانند سایر رقبا، حول حرف اول نام شرکت (H) متمرکز شده است.

برای ریدیزاین لوگو و آگاهی از قوانین طراحی لوگو به آرمکده مراجعه کنید.

امروز، با بحث در مورد تکامل لوگوی هوندا، می‌خواهیم به بخشی از تاریخچه هوندا که اغلب نادیده گرفته می‌شود، بینشی ارائه دهیم.

در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد لوگوی هوندا بدانید.

تاریخچه هوندا: لوگوی هوندا امروز

لوگوی هوندا یکی از ساده ترین لوگوها در جهان است. نماد هوندا که در طول عمر خود بدون تغییر باقی مانده است، دارای علامت بزرگ “H” است. در برخی از انواع لوگوی هوندا، نام “هوندا” نیز در زیر نشان با فونت قرمز پررنگ ظاهر می شود.

لوگوی هوندا ساده اما چشم نواز است. H سرمایه از نام برند هوندا و موسس شرکت، سوئیچیرو هوندا می آید. در نشان رسمی، H در پایین باریکتر از آن در بالا است.

برخی افراد می گویند این شکل بسیار شبیه کسی است که دستان خود را به سمت آسمان بلند کرده است.

هوندا یا شرکت هوندا موتور یک شرکت ژاپنی سازنده تجهیزات نیرو، موتور سیکلت و خودرو است. هوندا که در حال حاضر دفتر مرکزی آن در میناتو، ژاپن قرار دارد، از زمان تاسیس اولیه خود در سال 1946 به یکی از بزرگترین شرکت های جهان تبدیل شده است.
 
برند هوندا اولین خودروساز ژاپنی بود که در سال 1986 یک برند لوکس اختصاصی به نام آکورا ایجاد کرد. امروز، این شرکت ششمین تولیدکننده بزرگ خودرو در سراسر جهان است.
تکامل لوگوی هوندا
نماد هوندا از کجا آمده است؟
لوگوی قدیمی هوندا و جدیدترین طرح برای نشان این برند بسیار شبیه به هم هستند، زیرا هر دو حول استفاده از حرف بزرگ "H" می چرخند. تصمیم برای استفاده از "H" به عنوان نماد رسمی هوندا یک تصمیم ساده بود، زیرا این شرکت می خواست به سرعت نام خود را به مشتریان یادآوری کند.
 
نام تجاری هوندا زندگی خود را با ایجاد وانت های کوچک برای مقاصد تجاری آغاز کرد که نشان اولیه هوندا را روی کاپوت نشان می داد. دومین خودروی تولیدی هوندا یک خودروی اسپورت به سبک رودستر 2 در بود.
 
از آن زمان، این شرکت دستگاه ها و خودروهای مختلفی تولید کرده است که هر کدام نسخه ای از طراحی لوگوی هوندا را دارند.
 
1961
اولین نسخه از نشان لوگوی هوندا چندان شبیه طراحی امروزی نیست. این نشان به مدت هشت سال در شرکت باقی ماند. این لوگوی قدیمی هوندا با پس‌زمینه قرمز شرابی و یک «H» آبی روشن در مرکز مستطیل قرمز عرضه شد.
 
H از نظر سبک غیرعادی بود، با نیمه بالایی بسیار پهن تر و نیمه پایینی باریک تر.
 
کلمه "هوندا" نیز در زیر حرف بزرگ شده و سبک "H" ظاهر می شود. فونت اصلی یک انتخاب سریف ساده بود، با حروف بزرگ بسیار تمیز و خوانا.
 
1969
نماد هوندا 1969 یک تغییر چشمگیر نسبت به نمونه اصلی بود. در اینجا، نشان (یا H بزرگ) تنها عنصر باقی مانده از آرم خودروهای هوندا بود. این نام مانند هر رنگی از نشان حذف شد. در عوض، H به رنگ سفید در پس زمینه سیاه نمایش داده می شد.
 
این نسخه از طراحی لوگوی هوندا، "H" را بسیار باریک‌تر می‌کرد، اما قسمت بالایی حروف بزرگ هنوز بسیار گسترده‌تر از نیمه پایینی بود.
 
1981
در سال 1981، لوگوی هوندا دوباره تغییر کرد، این بار به چیزی کاملاً شبیه به طرحی که امروز می شناسیم. خطوط لوگو بازتعریف شد و "H" با رنگ مشکی روی زمینه سفید با حاشیه سیاه نوشته شد. این نشان نوعی مستطیل شکل با لبه های منحنی بود.
 
در زیر نشان رسمی هوندا، این شرکت بار دیگر نام خود را با فونت سیاه و سفید به نمایش گذاشت. حروف چاپی یک سریف ضخیم بود که کاملاً با حروف بزرگ نوشته می شد.
 
2000
در سال 2000، هوندا رنگ و بافت بیشتری به طراحی خود اضافه کرد. نام "هوندا" اکنون در سایه قرمز روشن ظاهر شد. علامت قرمز هوندا در زیر نسخه‌ای از آرم قبلی قرار داشت، جایی که H طراحی نقره‌ای سه بعدی داشت.
 
بازوهای نقره ای هوندا "H" نیز کمی به سمت بالا کشیده شده اند.
 
آرم موتور سیکلت هوندا چطور؟
زمانی که هوندا نسخه موتورسیکلت برند خود را منتشر کرد، لوگوی جدیدی نیز ایجاد کرد. این طراحی به‌عنوان چیزی بسیار پیچیده‌تر از لوگوی اصلی خودروهای هوندا آغاز شد، با کلمه "هوندا موتور" که روی پس‌زمینه آبی با طرح‌های طلایی و سفید نوشته شده بود.
با گذشت زمان، هوندا همچنین لوگوی موتورسیکلت هوندا خود را اصلاح کرد و همه چیز را از افراد بالدار گرفته تا مجموعه ای از بال های مستقل شبیه به لوگوی هارلی دیویدسون آزمایش کرد. لوگوی موتورسیکلت برند هوندا نسخه ساده شده طرح های قبلی آن است.
 
امروزه، طرفداران دوچرخه هوندا می توانند فوراً رنگ قرمز سبکی را که در همه علائم هوندا مشهود است، تشخیص دهند. برخلاف لوگوی خودروهای هوندا، هیچ نشان H وجود ندارد، بلکه یک شکل ساده بال در بالای کلمه هوندا برای تصویر موتورسیکلت وجود دارد.
 
قرمز نمادین آرم هوندا تا بال‌های لوگوی موتورسیکلت کشیده شده و تصویری چشم‌نواز ایجاد می‌کند که بلافاصله توجه مشتری را به خود جلب می‌کند.
 
معنی نماد هوندا: نشان هوندا
نشان لوگوی هوندا همیشه نسخه‌ای از حرف H در همه محصولات این برند بوده است. این علامت نمادی از نام "هوندا" است، اما معنایی فراتر از این نیز دارد. به گفته برخی از کارشناسان، این نماد همچنین در نظر گرفته شده است که شبیه یک صندلی کلاسیک به نظر برسد تا نماد ایمنی باشد.
 
نشان لوگوی هوندا همچنین می‌تواند از دور شبیه به یک مرد به نظر برسد که دستانش را به نشانه کشف یا هیجان به سمت آسمان گرفته است.
 
بر خلاف سایر لوگوهای خودرو، نشان هوندا در چند سال اول زندگی خود نسبتا ناشناخته باقی ماند. قبل از دهه 1960، مردم این تصویر را کمی بیشتر از یک تصویر تار روی کاپوت یک ماشین می دیدند. خوشبختانه، همانطور که تجارت توسعه یافت، نماد نمادین آن نیز تغییر کرد.
رنگ آرم هوندا: رنگ های لوگوی هوندا چیست؟
رنگ‌های لوگوی هوندا در طول سال‌ها متفاوت بوده و منشأ آن سیاه و سفید بوده است، سپس به تدریج تغییر یافته و به سبک نقره‌ای و متالیک تبدیل شده است، شبیه به بسیاری از برندهای رقیب.
 
سایه های لوگوی خودروی هوندا امروزه رنگ قرمز روشن کلاسیک برای تایپوگرافی هوندا است که برای اولین بار در سال 2000 ظاهر شد. "H" نشان هوندا معمولاً در مقیاس خاکستری است که شبیه به نقره ای درخشان یا کروم است.
 
قرمز لوگوی هوندا اغلب رنگ تعیین کننده آن در نظر گرفته می شود. این سایه معمولاً با خانواده سلطنتی مرتبط است و در ژاپن نیز یک سایه محبوب است.
 
لوگوی هوندا چه فونتی است؟
فونت لوگوی هوندا یک نوع سریف ساده اما موثر است که با رنگ قرمز تیره نوشته شده است. کلمه کاملاً با حروف بزرگ نوشته شده است تا خواناتر شود - حتی از راه دور. این فونت نمادین مشابه بسیاری از فونت های سریف کلاسیک موجود در بازار امروزی است.
 
"H" لوگوی هوندا یک تایپوگرافی سبک است که به طور خاص برای شناسایی برند خودروهای هوندا طراحی شده است.
لوگوی هوندا امروز
لوگوی هوندا امروزه نمادی فراموش نشدنی از کیفیت و قابلیت اطمینان است. هوندا که در سرتاسر جهان به دلیل توسعه خودروها و موتورسیکلت های چشم نواز شناخته شده است، جایگاه خود را در تاریخ خودرو به دست آورده است. اگرچه ممکن است این لوگو چشم نوازترین لوگو در جهان نباشد، اما در طول دهه ها به خوبی به کسب و کار خدمت کرده است.
منبع: https://fabrikbrands.com/honda-logo-history-honda-symbol-meaning-and-evolution/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *